Současná doba výrazně nahrává přírodním materiálům, lidé vyhledávají nábytek z dřevěného masivu, svítidla ze skla, nádobí z porcelánu a keramiky, oděvy z bambusové celulózy, a samozřejmě se to týká i zdravé výživy, kdy je rozhodující odložit nezdravý alkohol a fastfood a nahradit jej celozrnným pečivem, dostatkem čerstvé zeleniny, ovocem, naklíčenými semeny, ořechy a kvalitními za studena lisovanými rostlinnými oleji.

rostlina v květináči

V souladu s tím mizí z domácností i mnohé výrobky z plastu. Chce to však využívat zdravý selský rozum a na plasty se dívat nikoli jako na nepřátele, ale spíše na spojence. Kupříkladu jistě doceníte plastové sáčky na zip či bublinkovou fólii, a stejně tak můžete dát přednost plastovým květináčům.

kvetoucí rostlina

Jaké výhody mají květináče z plastu

Jsou lehké a nerozbitné – na okrasné květináče bychom se měli dívat i z praktického hlediska. Představte si situaci, že přesazujete rostliny, nebo je zaléváte, držíte květináč v jedné ruce a druhou rukou provádíte zálivku, když vám v tu rán květináč vyklouzne z ruky. Bude-li keramický, pravděpodobně to nepřežije, ale bude-li z plastu, vy pouze uklidíte rozsypaný substrát, případně odlomené stonky vložíte do vody a necháte je zakořenit.

Jsou krásně barevné – máte-li rádi pastelové barvy, tak si mezi květináči s velkou pravděpodobností vyberete svůj oblíbený dekor. Barvu květináčů volte i s ohledem na okolí, kde budou umístěné, aby jej dobře doplňovaly např. svým kontrastem. I za málo peněz můžete vytvořit ve svém bytě zajímavá zákoutí, např. sytě červený květináč doplnit k bílé poličce se svěže zeleným sleziníkem – ptačím hnízdem,

Mají zajímavý povrch a celkový vzhled – plastový květináč lze zhotovit tak, že téměř nerozeznáte rozdíl mezi plastem a keramikou. Vše závisí na způsobu výroby vstřikovací či lisovací formy a dnes jsou technologie zpracování plastických hmot na tak pokročilé úrovni, že si můžeme dovolit pořídit domů nejen květináč, ale i umělé květiny.