Dobrou zábavou na delší procházce s dětmi je pohybová hra Na zvířátka. Ke které se často přidají i dospělí. K této zábavě nejsou potřebné žádné pomůcky. Stačí jenom vymyslet zvíře, které se budou děti napodobovat jak pohybem, tak zvukem. Ať už to je medvěd, veverka či žabka. Jeden z nejtěžších úkolů bývá nápodoba zajíce. Která vyžaduje dostatečné fyzické schopnosti. Molekuly je hra, kterou je možné si zahrát jak v zahradě, tak na louce či pastvině. Ideálně s větším množstvím dětí. Oč jsou jednodušší pravidla o to větší zábavu skýtá. Stačí vyvolat číslo od dvou do osmi.
A úkolem dětí je vytvořit skupinky o daném počtu. Ze hry vypadá ten, komu se nepodaří se do skupiny zařadit. Do družstev je potřeba rozdělit děti při procházce lesem, pokud si chcete zahrát Veverky. Při které se hráči musí držet za ruce a rozběhnout se od startovního po cílový strom. A přitom se nerozpojit. Pokud se nepodaří se dotýkat alespoň jednoho kmene, prohrává. Během procházek si můžeme nasbírat různé materiály a doma si s nimi zahrát Poznávačku. Kamínky, šišky, bukvice či větvičky s jehličím tak poslouží jako hádanky, které dětem se zavázanýma očima vložíme do dlaně. Vítězem je ten, komu se podaří rozpoznat nejvíce předmětů.
Nasbírané kamínky z procházky kolem řeky jsi určitě schraňujte na jedno místo. A při dostatečném množství materiálu si děti rády postaví Věž z kamínků. Stavitel, který postaví nejvyšší bývá odměněn sladkou odměnou. Nejoblíbenější hrou, kterou je možné připravit pro větší počet dětí v zahradě, je Olympiáda. Vzhledem k tomu, že všichni rádi soutěží, je možné vymyslet mnoho variant zábavy. Pro menší děti to jsou závody, při kterých je potřeba zvládat různé překážkové tratě. Ať už přerušované přeskoky přes připravené překážky, tak cílením míčků na určené nádoby či průchodem přes nataženou šňůru. Větší děti si zase rády týmové míčové hry vybíjenou, vyvolávanou či volejbal přes nataženou síť mezi dvěma stromy. Stejně tak jsou oblíbené hry ve dvojicích, badminton či stolní tenis. A pro děvčata oblíbené skákaní gumy.