Základním kamenem pro dlouhý, zdravý a spokojený život je pohyb. Na který bychom neměli zapomínat během celého života. Dokonce je možné sportovní aktivity provozovat i ve starším věku. Jejich největší devízou je kromě podpory metabolismu a udržení štíhlé linie je pocit životní pohody. Ať už si zvolíte náročnější fyzické aktivity, při kterých se posilují svaly, kluby a kosti, tak i ty, které tělo regenerují. Mnohdy stačí vyběhnout po schodech namísto výtahu. Anebo delší vycházky do přírody. Rovněž jízdou na kole je možné spálit přebytečné kalorie. Celková tělesná kondice každého člověka se rovněž odráží v imunitním stavu a schopnost bojovat s nemocemi.

Zdravý životní styl ve stáří

Proto je potřeba, abychom se vyhnuli častým respiračním problémům, které ukrajují z dobré nálady velký krajíc. Ku prospěchu jsou pravidelné koupele ve studené vodě, čímž tělo otužujeme i v zimních měsících. Rovněž čas, který je stráven v přírodě má na imunitní systém potřebný dopad. Stačí vyrazit do městského parku. Či naplánovat celodenní výlet s celou rodinou a objevovat přírodní krásy. Duševní rovnováha je v naších životech rovněž potřebnou veličinou. Bez které se neobejdeme. Protože je mysl a tělo propojené, je nutné poslechnout, kdy je potřeba odpočívat. Obzvláště kvalitní a dostatečně dlouhý spánek má velký vliv na množství energie, duševní schopnosti a svěžest.

Zdravé stravování

Rozhodně bychom měli dostatečnou dobu během dne věnovat sami sobě. Ať už při poslechu hudby, čtení oblíbených knih či setkání a posezení s přáteli. Ke zdravému životnímu stylu bezesporu patří i vyvážená strava. Ve které by nemělo docházet k nerovnováze v příjmu živin. Ať už přebytku. Tak nedostatku. Obzvláště je potřeba hlídat nadměrný příjem cukru a nasycených mastných kyselin. Jednou týdně je vhodné do jídelníčku zařadit porci ryb. A nezapomínat na dostatečný přísun vitamínů. Ideální forma je z ovoce a zeleniny. Ale ku pomoci jsou i ty, které si můžete dobrat v lékárně. Ze svého života se snažme vyloučit všechny zlozvyky, které by neměly dobrý vliv na naše zdraví. I dlouhé sezení před monitorem počítače.