Myslíte si, že byste se dokázali vzdát úplně už nadobro mobilního telefonu? Já tedy ne, ale kolikrát v jsem slyšela už různé názory, že prý lidé by se zbláznili a byli by špatní a nervózní, kdyby se museli ze dne na den vzdát úplně mobilního telefonu. A nejenom prý mobilního telefonu, ale také například televize anebo tabletu či notebooku. Že prý je to taková silná závislost a lidé už nemají skoro žádné koníčky, že by se z toho zbláznili, kdyby neměli své oblíbené věci u sebe. Možná je to pravda. Protože si taky vzpomínám na sebe, jak jsem odjela ke kamarádce na víkend a nechala jsem si bohužel mobilní telefon doma. Od tom, že jsem mobilní telefon nechala doma jsem zjistila, když jsem byla už v půlce cesty, protože jsem chtěla kamarádce zavolat, že tam za chvilku budu, aby mě čekala. Jenomže jak už to, tak bývá, už jsem se nevracela, protože už jsem byla skoro šedesát kilometrů daleko.

Ráda poslouchám hudbu.

A tak jsem si řekla, že to vydržím. Jenomže ten večer u kamarádky, když už jsem měla spát, jsem měla totiž nutkání si vzít mobilní telefon a zahrát si své oblíbené hry, protože vždycky před spaním si hrají různé mobilní hry, na které jsem zvyklá. A taky mi pomáhají lépe usnout. Věřte nebo ne, když jsem si osobně nemohla zahrát nějakou mobilní hru, tak jsem měl pravdu špatně spalo a nemohla jsem usnout.

Elektronika je důležitá.

A usnula jsem asi ve tři anebo ve čtyři ráno, takže jsem potom ráno byla velice unavená. A ráno v osm jsme totiž jely na výlet, takže jsem byla úplně nevyspalá. Také jsem byla nervózní z toho, že jsem si nemohla fotit různé věci na mobilní telefon, když jsme byly na tom krásném výletu. Byly jsme taky v zoo a já jsem byla naštvaná, že nemám všechny své, jestli u sebe. A všechny věci jsem měla v mobilním telefonu. A naštěstí moje kamarádka všechno fotila na svůj mobil, takže mi potom obrázky přeposlala na můj mobil.