Je mnoho lidí, kteří si o sobě myslí, jací nejsou IT technici a že nikoho nepotřebují k tomu, aby něco dokázali na svém počítači udělat. Tito lidé se ale mnohdy velice pletou, protože je více než jasné, že bez IT technika nic nesvedou.

Jsou sice věci, které  jsou opravdu jednoduché a zvládne je každý puberťák, ale mnoho dospělých na dané věci například nemají odvahu, protože se bojí, že by jim mohlo něco takového něco udělat s jejich počítačem. Člověk se toho ale nesmí příliš bát, protože pokud máte například kliknout na tlačítko, kde bude psáno Dokončit a neuděláte to, pak věřte, že daný program nespustíte, protože bez toho, aniž by se instalace nedokončila, to nepůjde.

počítač na stole

Bohužel mnoho lidí si myslí, že na vše vyzrají sami, ale ve výsledku nevyzrají sami na nic. Budou si ale myslet svoje.

Úplně nejlepší je, když zavolají například na svá vnoučata, aby jim přišli doinstalovat nějaký ten program a to ještě bez toho, aniž by poprosili a poté sami všem tvrdí, že něco takového zvládli sami, i když to tak vůbec nebylo. Bohužel je takových lidí mnoho a mnohdy si myslí, že nikdo nepřijde na to, že oni nebyli těmi, kteří danou věc vyřešili sami. Mnohdy se stačí jen někoho například z rodiny zeptat a zjistíte, jak to doopravdy bylo. Právě starší lidé se mnohdy chtějí před ostatními předvést, jak vše zvládají na jedničku a realita je přitom úplně někde jinde.

notebook na stole

Někdy je potřeba se zamyslet, zda daný člověk skutečně říká pravdu, protože je mnoho lidí, kteří si velice rádi pravdu přikrášlují a poté z něčeho takového vzejde úplně něco jiného.

Jestliže vám bude někdy nějaký starší člověk tvrdit, jak není dobrý v práci na počítači, neměli byste mu něco takového věřit. Takoví lidé mohou mít s aktualizacemi nebo instalacemi daleko větší problém, než všichni ostatní. Nemají ale rádi, pokud jim člověk bere jejich pravdu, která bývá skutečně jinde. Je potřeba vše brát raději s rezervou.