Celý život jsem vyrůstala na vesnici, kdy jsme měli koňskou farmu. Chovali jsme sedmnáct koní a mě bavilo se o ně starat. Taky jsem brala chov koní zcela úplně normální, protože jsem v tom vyrůstala. Naše historie chovu koní sahá až do devatenáctého století. Děda mi vyprávěl, že to všechno začalo tím, že můj prapraděda dostal od někoho koně, a to prý jako dar za nějakou výpomoc. Můj děda už si nepamatoval, co to přesně bylo, ale byla jsem opravdu hrdá na to, že v naší rodině máme taky nějaké hrdiny. A byla jsem potěšená a řekla jsem si, že kdyby třeba můj prapraděda tohle vůbec neudělal, tak nikoho mých předků nenapadne chovat tato krásná ušlechtilá zvířata. Koně se mi líbí a já jsem vlastně už od pěti let uměla perfektní jezdit na koni. K mým třetím narozeninám jsem dostala od mých rodičů krásného poníka.

S koňmi pracuji denně.

Nebyl to sice úplně malý poník, ale takovéto střední plemeno. Jestli si to dokážete vybavit. Ten kůň má krásnou stříbrnou srst a je takový ušlechtilý. Tak jsem si řekla, že bych taky v budoucnu mohla chovat koně. Protože moje sestra se od rodičů odstěhovala, když se vdala. To jí bylo asi dvacet pět let a odstěhovala se do Prahy. A je logické, že v Praze nemůže chovat koně.

S koňmi jsem vyrůstala.

Já jsem si řekla, že bych se nejraději odstěhoval někam na jinou vesnici, kde bych taky mohla chovat koně. A kdyby mi moji rodiče dovolili bydlet stále u nich, moc ráda bych si pořídila své koně tam je v rodném domě. Líbí se mi chovat koně a já si myslím, že i ti návštěvníci, kteří k nám chodí jsou rádi, že v okolí mají takhle koně. Koně taky totiž uklidňují a mají úžasný antistresový efekt. Znáte třeba hipoterapii? pokud ne, ráda vám to vysvětlím. jedná se o terapii koňmi a v tom je naše koňská farma opravdu výjimečná. Nás to baví, když můžeme udělat radost nebo vypomoct někomu druhém, kdo pomoc potřebuje.