Citlivou pleť může mít na svědomí mnoho příčin. Mezi nejčastější řadíme:

  • prostředí ve kterém žena žije
  • dědičnost
  • nevhodná kosmetika

Svoji pleť musíte respektovat a naučit se s ní žít. Mimo to ale snažte dopřát jí maximální péči. A jaká péče by to měla konkrétně být?

žena

1) dostatek hydratace

Při citlivé pleti je dostatečná hydratace velice důležitá. Čím více ji budete hydratovat, tím více můžete eliminovat nepříjemné pnutí. Osvědčená klasika jsou hydratační krémy, které dostanou do kůže dostatečné množství vody. Nezapomínejte ale ani na vnitřní hydrataci a to ve formě čisté neperlivé vody, bylinkových čajů a ovocných šťáv.

2) snižte teplotu vody

Horká sprcha je příjemná a určitě vás dokáže zrelaxovat, ale trápí-li vás citlivá pleť, sprchujte se spíše vlažnou. Příliš teplá voda snižuje množství lipidů v pokožce, která je pak kvůli tomu suchá a citlivá.

3) používejte méně kosmetiky

S množstvím kosmetiky to nepřehánějte. U citlivé pleti je na místě minimalismus.

4) používejte správnou kosmetiku

Sledujte složení kosmetických produktů. Vyhýbejte se těm u kterých najdete ve složení: alkohol, parabeny a parfemaci. A spíše než po produktech z drogerie se zaměřte na přírodní kosmetiku.

5) pleť čistěte jemně

U citlivé pleti se doporučuje vynechat peeling a pleť čistit opravdu jemně. Zapomeňte například na drsný ručník, mohla byste jím narušit strukturu pleti.

6) chraňte se před sluncem

Pro citlivou pleť je slunce obzvlášť nebezpečné. Jen si představte bolestivé spálení. Vybírejte kvalitní opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. A nebojte se ho používat i v zimě.

žena

7) eliminujte stres

Pamatujte na to, že vše je propojené a někdy se i starosti a přemíra stresu může projevit vyrážkami, alergiemi nebo třeba citlivou pletí. Snažte se eliminovat stres, naučte se delegovat práci, meditujte, co nemůžete ovlivnit, neřešte a omezte zprávy v televizi.