Vzájemné vztahy je třeba posilovat, ať už jde o vztah s partnerem, přáteli, rodinou a samozřejmě i tchýní. Máte problém s tou svou? Jak váš vztah zlepšit? 

Se svou tchýní nemusíte pořád jen bojovat – Jak posílit vztah mezi vámi a tchýní a je to vůbec možné? 

O tchýních kolují vtipy a rozhodně nejsou lichotivé. Když má tchýně přijet na víkend, nevyvolává to vždy úplně radost, už jen slovo tchýně nahání dost často husí kůži. Jen velmi málo žen vychází s matkou svého partnera dobře, proč tomu tak ale je? Víte, že i na vašem vztahu s tchýní můžete zapracovat? Nesnažte se spolu bojovat, i když jste každá jiná, možná můžete najít společnou řeč. Hlavně se musíte začít respektovat a chápat, dokážete to? 

dvě ženy

Je tchýně daleko? Máte štěstí! 

Pokud svou tchýni zas tak často nevídáte, možná máte to největší štěstí. Ale ani to, že bydlíte každá jinde, neznamená, že spolu nemůžete občas přijít do konfliktu. Naopak. Po příjezdu na pravidelnou návštěvu, si každá tchýně začne ihned všímat nedostatků, tedy pokud je chce najít, najde je vždy. Předmětem hádek se stávají hlavně odlišné názory na vedení domácnosti, jiná péče o děti a samozřejmě jde i o to, zda se v očích tchýně dobře staráte o jejího syna. Nezapomeňte však na to, že pokud s vámi tchýně nebydlí, zase odejde. Takže někdy stačí zatnout zuby, do zbytečných konfliktů se přece pouštět nemusíte. Určitě ale vyjádřete svůj názor, přeci jen jde o vaši domácnost, o vaše děti a o váš život. 

nevěsta a tchýně

Každá je tak jiná 

Tchýně versus snacha, zde jde hlavně o to, že každá jste z jiné generace a tak máte odlišný pohled vlastně na všechno. Předmětem sporů se stávají i maličkosti, ale nenechte se zmýlit. Možná tak úplně nejde o vás, ale spíše o to, jaký vztah má vaše tchýně se svým synem, vaším mužem. Čím je pouto mezi nimi silnější, tím je to horší, protože vy vlastně přebíráte štafetu a nyní i její úlohu v životě muže, kterého opečovávala a vychovávala. 

Máte pocit, že si vás tchýně necení? Bojujete spolu a to snad už od prvního společného setkání? Pokud s tím něco chcete dělat, budete muset k sobě hledat cestu. Snažte se spolu mluvit, trávit spolu čas a buďte tolerantní. Opravdu hodně tolerantní. Jinak to nikam nepovede.