Snažíte se stravovat zdravě? Pak byste měli dbát na to, abyste si denní příjem rozložili do několika zdravých jídel. A ty nezahrnují jen snídani, oběd a večeři, ale svačiny. Ty konzumuje během dne většina z nás. Vyplňují nám mezeru mezi hlavními chody, abychom nebyli tolik hladový. Pokud zvolíme tu správnou zdravou svačinu, může nám dát spoustu energie a zabrání nám tomu, abychom u hlavního jídla snědli třeba dvojnásobnou porci, než jsme původně chtěli.

bageta

Rozhodně byste tedy neměli na svačiny jíst takové věci jako čokoládové tyčinky, brambůrky a podobné věci. Po těch vám možná stoupne energie, ale velmi rychle klesne a budete brzy zase hladový.

Zkuste si svačiny plánovat i několik dní dopředu. Pokud se jedná o jídlo, které vám klidně vydrží delší dobu, nachystejte si ho několik dní předem a každý den si sebou do práce nebo kamkoliv jinam berte už jen připravenou dávku jídla. Vyhnete se tomu, že uprostřed dne zjistíte, že máte hlad, a nejblíž je vám automat plný sladkostí a jiných pochutin.

Přidejte do svých svačin i dávku bílkovin. Dát si mezi jídly ovoce, krabičku zeleniny nebo hrst ořechů je sice zdravé, ale pokud přidáte bílkoviny, daleko více vás i malá svačinka zasytí. Přibalte si třeba na kousky nakrájený sýr, šunku, tvaroh nebo bílý jogurt.

zelenina

Snažte se svačit i když máte práci, která vám neumožní si na pár minut v klidu sednout a najíst se. I pro takové případy jsou vymyslet zdravé svačiny. Udělejte si třeba zeleninovo-ovocné smoothie do láhve, které můžete popíjet, nebo si rozmixujte bílý jogurt s ovocem a nějakou tekutou složkou. Můžete si koupit již předem připravené výživné nápoje, třeba Chia shake dietní koktejl http://www.agropress.cz/teploty-skladovani-ovoce-a-zeleniny/ Vanilka https://www.bmikalkulacka.cz/ketonova-dieta/chia-shake-dietni-koktejl-vanilka-1200g.

Pokuste se vždy si na svačinu najít čas. Jde přeci jen o vaše tělo a vaše zdraví a měli byste jim dávat jen to nejlepší.