Dnes se bez mobilů nehneme ani na krok. Každý jej u sebe neustále nosíme, pomalu ani nevíme, proč to děláme. Jsme zvyklí jej mít stále u sebe, ale dříve tomu tak nebylo. Ne každá domácnost si mohla telefon dovolit, a v případě, že ano, tak neměli více než jeden. Byly drahé, nedaly se sehnat tak dobře jako v dnešní době. Dříve byly telefony jen k tomu, abychom si mohli zavolat. Pokud jste si chtěli uložit telefonní číslo, museli jste si jej napsat do papírového bloku a ten někam schovat.

mobil

Ale dnes si můžeme zapsat telefonní čísla přímo do mobilu, můžeme jich tam mít tolik, kolik potřebujeme a najdeme ho pomocí dvou kliknutí. Mobily se neustále vyvíjejí, vyrábějí se nové a nové modely a přidávají se další nové funkce. Dnes si na mobilu můžeme s lidmi psát, volat včetně videohovoru, hledat si nejrůznější potřebné informace, zapnout si navigaci, abychom dojeli tam, kam chceme, hrát hry, koukat na filmy či na naše jiná oblíbená videa. Také si můžeme stáhnout mnoho aplikací, které nám zjednoduší život. Je toho nespočet. Většina dospívajících tráví na mobilu hodně času především z důvodu sociálních sítí, jelikož téměř každý máme minimálně jeden účet, který na sociálních sítích používáme. Přidáváme tam příspěvky, komunikujeme ať už s našimi známými nebo s lidmi, které neznáme naopak vůbec.

přátelé

Můžeme díky tomu poznat nové přátele, dokonce naši životní lásku, ale jako vše to má i své nevýhody a rizika. Díky sociálním sítím si o nás může kdokoliv zjistit zcela cokoliv, o co se rozhodneme podělit s ostatními. Rádi se podělíme, když navštívíme nějaké nové místo, zajdeme si s přáteli do kavárny, vyjedeme si s rodinou na výlet a podobně. Měli bychom zvážit, jaké informace chceme na sociálních sítích zveřejňovat a s kým je chceme sdílet. Hlídejme si naše soukromí, je to více nebezpečné, než se nám může zdát.