Telefonní společnosti dobře vědí, že na trhu je jen omezené množství zákazníků. A tak nasazují všechny zbraně, aby jich získali co nejvíc. Mnozí z nich jsou však již u jiného operátora. V takovém případě vám nejčastěji nabídnou výhodnější, často levnější tarif.

 

To, zda byste měli na onu nabídku kývnout, je samozřejmě jiná otázka. Pravdou je, že takto můžete ušetřit, neboť operátoři mají výhodnější tarify pro nové zákazníky, nikoliv pro ty stávající. To samozřejmě dává smysl – z ekonomického hlediska by pro ně bylo nevýhodné jim snižovat ceny a snižovat si tak zisk.

 

chráněný mobilní telefon

 

Pokud se pak rozhodneme takovou nabídku přijmout, máme možnost i nechat převést i své stávající číslo. Díky tomu jej nebudeme muset měnit a ani nebudeme muset volat svým příbuzným a známým, že máme nový telefon. Avšak převod samotný není zrovna jednoduchý.

 

V mnoha případech vám zvláště lidé nabízející tarify ve „studených hovorech“ nabídnou, že vše vyřídí za vás. To rozhodně nepřijímejte. Jistě, je to jednodušší, ale má to i své nevýhody. V první řadě je zde poměrně velká možnost, že aby vás váš stávající operátor odradil od odchodu, nabídne vám ještě výhodnější tarif. Pokud to však necháte na pracovnících telefonních společností, ti tuto nabídku za vás z pochopitelných důvodů odmítnou, i kdyby byla sebevýhodnější.

 

telefonování přes mobil

 

Dalším problémem je fakt, že budou muset tvrdit, že jsou s vámi nějakým způsobem spřízněni, například že onen operátor je váš manžel/syn/vnuk/bratr. A to vám nemusí být zrovna příjemné.

 

Pokud jste však přesto rozhodnuti a přes tuto fázi jste se dostali, čeká vás nyní týden, ve kterém má váš stávající poskytovatel povinnost předat práva k vašemu číslu tomu, kterého jste si vybrali. Počítejte však s tím, že během onoho týdne budete doslova bombardováni hovory, snažícími se vás přesvědčit, abyste neodcházeli.

 

Zde je dobré přemýšlet za sebe a nenechat se zviklat ani jednou ze stran. Než se rozhodnete jakoukoliv nabídku přijmout či odmítnout, vyžádejte si čas na rozmyšlenou, abyste si vše v klidu promysleli a spočítali. Ani jednomu z operátorů se to nebude příliš líbit, avšak vy na tom trvejte. V tomto případě totiž není impulzivní rozhodování ideálním řešením.