Když si lidé v roce 1991 pořizovali výpočetní techniku, jednalo se o osobní počítače PC (Personal Computer) s označením 286 a s parametry, které jsou pro znalce v tomto oboru doslova k smíchu. Pevný disk mohl velikost 300 Mb (tedy jen 0,3 Gb), operační paměť RAM byla ve velikosti 1 Mb a CRT monitor, připomínající starý typ televizoru, měl velikost úhlopříčky 13 palců. Za takovou „nadupanou“ sestavu jste v té době zaplatili cca 90 tisíc korun, ovšem s připomínkou, že tehdejší průměrná mzda se pohybovala kolem dvou až třech tisíc korun.

kanál YouTube

Počítač 286 toho moc nesvedl, to je vám jistě jasné, a představa, že byste někomu ukázali videoklip vaší oblíbené kapely právě na počítači, byla tehdy jen snovou představou. V této době neexistoval ještě ani Internet a mobilní sítě nevyužíval téměř nikdo.

Tímto jsme vám jen chtěli připomenout, jak úžasné technické možnosti dnes máme právě díky vývoji výpočetní techniky, a jde jen o to, jakým směrem ji využijeme. Že spolu lidé válčí a panuje mezi nimi nevraživost, namísto spolupráce a vzájemné pomoci, je věc spíše morální – duchovní, a my bychom mohli být těmto „zoufalcům“ příkladem, že to jde i jinak.

promítací projektor

Uspořádejte pro vaše blízké párty s videoklipy

V současné době je cena výpočetní techniky úplně někde jinde. Pořídit si notebook s obstojným výkonem je poměrně snadné a spolu s ním si opatříte již za dva a půl tisíce korun projektor. Pak už vám stačí jen stáhnout vhodné videoklipy a uspořádat pro vaše přátele párty v duchu retro promítání – video diskotéky s hudbou 80. a 90. let minulého století, která patří mezi lidmi k nejoblíbenějším.

Využijete k tomu daily motion video downloaderu stahujvidea.cz a postahujete hudební klipy zdarma např. z kanálu YouTube. Doporučujeme postahovat klipy originální, aby to mělo patřičnou úroveň a promítání poskytlo nostalgický návrat do doby, kdy si lidé v roce 1991 pořizovali počítače za sto tisíc korun, které dokázaly jen pár jednoduchých matematických výpočtů.