Všichni to ví, pořád se o tom mluví, ale někteří lidé si asi myslí, že v jejich případě to bude jiné. Chtějí psa, který v chovné stanici stojí třeba i několik desítek tisíc korun. Je to dáno tím, že chovná stanice musí splňovat spoustu legislativních požadavků na chov – psi musí být jen s průkazem původu, musí být uchovnění, musí o ně být špičkově postaráno a musí mít pravidelné kontroly, aby se zjistil jejich zdravotní stav a zda odpovídají požadavkům na uchovnění. Není to tedy tak že se rozhodnete ze dne na den že si založíte chovnou stanici, protože máte psa s PP. Pokud byste to udělali, nemáte chovnou stanici, ale množírnu. To si bohužel mnoho lidí neuvědomuje.

hlídací akita

Proč štěně s PP? Pro některé lidi je chov psů jen výdělek, který chtějí stůj co stůj bez ohledu na všechno a všechny. Za štěně bez PP sice dáte o nějakou tu korunu míň, ale “ušetřené” peníze pak utratíte na veterinární klinice, a je dost pravděpodobné, že to nebude malá částka. Koupí psů bez PP podporujete jejich bezhlavé množení ve špatných podmínkách.

Koupí psa s PP máte jistotu, že chovná stanice je legální, splňuje všechny požadavky na chov, a má jen zdravé psy, kteří splňují standardy. Opravdu se vyplatí si za psa připlatit, a nepodporovat množení psů. Pokud sháníte například akitu inu, naše chovná stanice je proslulá po celém světě. Máme nejen psy s PP, ale i řadu ocenění ze soutěží, výstav a také certifikáty, které dokazují, že jsme kvalitní chovná stanice s řadou zkušeností.

akita inu

Při nákupu psa vždy volte osvědčenou chovnou stanici, kde si psa koupíte rovnou v prostorách stanice. Chovná stanice vám nikdy nepředá štěně někde na parkovišti nebo uprostřed lesa, ale pole si vás do jejich prostor, kde si můžete prohlédnout nejen případné ceny a fotografie, ale také potvrzení, certifikáty a hlavně chovné psy a všechna dostupná štěňata.