Někteří lidé považují úklid za nutné zlo a provádí jej se skřípěním zubů, jiní si v něm naopak libují a uklízení je nesmírně baví. Některé úklidové práce však bývají velmi náročné a ubírají nám potřebnou sílu, zvláště pak tehdy, jsou-li spojené s další činností.

Rekonstruujeme dům

Rekonstrukce bytů a domů obnáší náročný proces, kdy se v tamním prostředí pohybují lidé s nářadím a stroji, které po sobě zanechávají značný nepořádek. Už jen pouhá pokládka sádrokartonu znamená odsypávání vytrousené sádry po podlaze, a co teprve broušení naneseného sádrokartonářského tmelu. Všude je bílý jemný prach, usazuje se na klikách oken, na parapetech i na radiátorech.

Uklidit tento „binec“ není jen tak, prach je tak jemný, že jej propouští i filtr běžného vysavače, a vy pak jen pobíháte sem a tam a neustále jej stíráte hadrem. Úklid po rekonstrukcích bytových prostor je mnohdy výhodné svěřit profesionálům, kteří mají pro tyto situace své postupy a metody, a můžete se na výsledek jejich práce spolehnout.

mytí oken

Přijdou k nám malíři

Uklízet po malířích je někdy možná horší, než po zednících. Záleží samozřejmě na tom, jak důkladně zakryjete vše, co by mohl malíř přetřít válečkem či štětkou, ale i tak je to velmi náročné. Nezapomeňte, že bude pak ještě třeba rozmístit na svá místa nábytek, koberce a další bytová zařízení, aby vám na to zbyly síly. Opět je to vhodná chvíle rozmyslet se, zda by nebylo vhodné oslovit úklidovou firmu v Pardubicích.

úklidová firma

Služby nonstop

Některé úklidové firmy pracují pouze v běžném režimu od pondělí do pátku, ale stává se, že právě vy potřebujete zajistit úklid o víkendu. Tento termín může být důležitý proto, že na něj mohou navazovat další činnosti, např. stěhování. Ohlížejte se proto také po firmách, jejichž zaměstnanci jsou k dispozici i o víkendech, a které zároveň navzájem smluvený termín považují za závazný.