Proč se vůbec voda ve vašem bazénu znečišťuje a z průhledné se stává zelenou a zapáchající? Je to v podstatě nevyhnutelný proces, jelikož jednou za čas musíte vodu v bazénu vyměnit vždy. Tím, že bazény bývají venku, kde je více nečistot než ve vnitřním prostředí, je naivní si myslet, že vaše voda nepotřebuje žádnou péči.

Někdy se ale voda znečistí rychleji, než je běžné. Čím to může být?

bazén

Například nízkým obsahem chlóru ve vodě. Chlór se stará o čistotu vaší vody, a proto je nutné používat chemii do bazénu k tomu, aby zůstávala čistá a nezávadná. Existují i alternativní čističe bez použití chemie, tedy na přírodní bázi, ale určitě bychom doporučovali zůstat u klasické, prověřené chemie. Nemusíte se bát, pro lidský organismus a kůži je naprosto nezávadná.

Dalším důvodem může být špatná filtrace. Filtrace ve vašem bazénu je stejně důležité, jako bazénová chemie a měla by být samozřejmou součástí vašeho bazénu. Proto pokud se vám zdá, že voda nevydrží tak dlouho čerstvá, určitě zkuste první pátrat po tom, zda se něco neděje s vaší filtrací.

A v neposlední řadě za znečišťování bazénu můžeme my sami. Tím, že chodíme do vody, plaveme v ní, taháme do ní různé věci jako jsou lehátka, vodní hračky a podobně, do vody nevyhnutelně nataháme nečistoty z prostředí mimo bazén. Pokud je léto, máme na sobě pot, prach, zbytky opalovacího krému. To vše se dostane do vody.

voda

Nepodceňujte tedy čistotu vody v bazénu a pečlivě se o ní starejte. Snažte se do bazénu nosit jen čisté věci a před tím, než do něj vlezete se alespoň na pár sekund opláchněte pod sprchou. Udržujte svou filtraci v provozu a dbejte na správné a dostatečné používání různé bazénové chemie. Pokud máte v bazénu velké nečistoty, i hned jak je objevíte, odstraňte je například pomocí bazénových sítěk, které dostanete ke koupi v každém obchodě s potřebami k bazénům.