Máte k dispozici vůz s tažným zařízením Alfa Romeo 156 Amsa a dostali jste se do situace, že potřebujete co nejdříve vyklidit byt? Pokud si věříte, že tuto práci zvládnete sami, co se týče fyzické námahy, případně psychické zátěže, můžete tímto způsobem ušetřit i několik tisíc korun.

Vystačíte pouze s tažným zařízením

K vyklízení bytu nepotřebujete vlastní přívěsný vozík, ten je možné výhodně pronajmout na několik hodin nebo dnů v některém z hobby marketů, a s ním pak podniknete všechny potřebné kroky. Na co nesmíte zapomenout, jestliže se do toho pustíte sami?

přívěs krytý plachtou

Spolehlivý přítel – víte-li o někom takovém, je to vždy velká výhra. Mít spolehlivého parťáka vedle sebe je mnohdy k nezaplacení. Samozřejmě se s ním nezapomeňte finančně vyrovnat, případně mu nabídnout podobnou výpomoc.

Parkování – v některých městech se za parkování platí a také bude možná nutné zajistit si předem vyhrazené parkovací místo, např. na městském magistrátu, na odboru dopravy. Žádost musíte podat minimálně 30 dnů předem, toto je totiž zákonná lhůta, do kdy vám musí úředníci odpovědět.

vozík na tažné zařízení

Svačina a pitný režim – nespoléhejte se příliš na čerpací stanice a tamní bagety a rychlé občerstvení. Přichystejte si raději svačinu z domova, abyste se nezdržovali odbíháním mimo vyklízené prostory. Nezapomeňte zároveň na pitný režim, nejlépe na ovocné džusy (100% koncentrát bez konzervantů a pouze pasterizovaný) a k tomu minerálku Magnesia s hořčíkem. A žádný alkohol!

Ochranné pomůcky – při vyklízení můžete přijít do styku s některými znečišťujícími látkami anebo s nebezpečnými chemikáliemi, jako jsou barvy, ředidla, benzín, čisticí prostředky, kyseliny a louhy atp. Měli byste mít s sebou ochranné rukavice, vhodnou pevnou obuv (žádné sandály) a pracovní oděv, např. montérkou overal. Mohou se vám hodit i velké igelitové pytle na odpadky pro tříděný či komunální odpad.