Myslíte si, že se o svou pleť vzorně staráte. Ale opakování je matka moudrosti. Co když náhodou nevědomky děláte něco, co vaší pleti škodí? Dnes se podíváme na nejčastější noční zlozvyky v péči o pleť.

Tip: hluboký spánek je tou nejlepší péčí, dokáže mírnit projevy stárnutí, vznik vrásek a zašedlé pleti

Zlozvyk číslo 1: večer se neodlíčíte

Samozřejmě je to jen výjimečně. Přijdete z firemního večírku a jediné co chcete je padnout do postele. Zbytky líčidel tak ulpí na pokožce, ucpou kožní póry a regenerační procesy neproběhnou tak, jak mají. Ucpané póry navíc podpoří vznik pupínků.

Co s tím? Ve všední dny se odličte ihned po příchodu domů. Pokožka bude moct volně dýchat a vám tento úkon nezbyde na pozdější večerní hodiny. A v situacích, kdy domů přijdete opravdu pozdě, napněte všechny síly a odličte se.

žena

Tip: připravte si na dobře viditelné místo odličovací ubrousky

Zlozvyk číslo 2: na noc si pořádně zatopíte

Nikdo nechce spát v zimě, ale víte, že ložnici byste měla udržovat spíše chladnější? Topením snižujete vlhkost vzduchu a v důsledku toho pleť vysychá. 

Co s tím? Vedle topení postavte nádobu s vodou. Voda se bude postupně odpařovat a vzduch tím částečně zvlhčí.

Tip: do vody kápněte levandulový esenciální olej, vůně levandule vás zbaví stresu a připraví na spánek

spánek

Zlozvyk číslo 3: používáte jeden krém na den i noc

Denní a noční krémy se liší svým složením. Vyplatí se dbát doporučení, které je uvedené na krabičce. 

Co s tím? Během noci používejte výhradně noční krémy. Jsou bohatší na vyživující a pečující látky. Ještě větší kalibr jsou noční séra, nebojte se je občas použít. Podpoříte výživu i regeneraci pleti.

Zlozvyk číslo 4: spíte ve špatné poloze

Spí se vám dobře na břiše s obličejem schovaným do polštáře? Není divu, že se ráno probouzíte opuchlá a s kruhy pod očima. Cévy se totiž sevřou, krev nemůže správně cirkulovat a odvádět škodlivé látky z kožních buněk. 

Co s tím? Usínejte na zádech. Pokud vám to nejde a ráno se stejně probudíte na břiše, alespoň měňte často povlečení. Na něm mohou ulpívat odumřelé kožní buňky, které mohou během spaní vaši pleť zanášet.