Cvičte si mozek

Mozek je jak sval, když ho necvičíme, chřadne. Proto se snažte každý den vytvářet nová neuronová spojení. Luštěte křížovky, zkuste vyřešit hlavolam, pište nedominantní rukou, žonglujte, choďte chvíli pozadu nebo se každý den naučte jedno nové slovíčko v cizím jazyce. 

Hýbejte se

Po procvičení mozku nezapomínejte ani na své tělo. Obzvlášť máte-li sedavé zaměstnání do kterého dojede autem. Choďte na procházky do přírody, v létě udělejte výlet na kole, běžte si zaběhat nebo pozvěte kamaráda na squash.

sport

Vystupte ze své komfortní zóny

Máte už své vyjeté koleje ve kterých je vám dobře. Ale občas je potřeba z nich vystoupit. Netroufáte si na prezentaci před publikem? Přijměte výzvu a příští prezentaci v práci předneste vy. Zvedne se vám sebevědomí a budete mít ze sebe radost, že jste to zvládli. To z čeho máte strach, pomalu trénujte.

Něco nového se učte

Pozorujte někdy malé děti, všechno je zajímá. Bohužel dospělí už na to nemají čas. Ale co vás bavilo jako malé dítě? Pozorovat hvězdy a vše o vesmíru? Zajímejte se o to, sledujte dokumenty, čtěte knihy na toto téma nebo se přihlaste na astronomický kurz, kde budete zkoumat planety, sluneční soustavu i orientaci na obloze. 

věda

Vybočte ze zajetých kolejí

Každý den zkuste něco udělat jinak. Nemusí to být nic velkého, i drobnosti se počítají. Na pracovní oběd běžte do jiné restaurace a vyzkoušejte nové jídlo. Vystupte o zastávku dřív a domů dojděte pěšky nebo si místo odpolední kávy dejte bylinkový čaj.

Pěstujte sociální kontakty

Jsme společenští tvorové a proto si pěstujte sociální kontakty. Kamarády se kterými je vám dobře pozvěte na večeři nebo na nedělní piknik v trávě. Zavolejte rodičům, navštivte prarodiče a pozvěte sourozence na oslavu narozenin. Lidé z kterých cítíte negativní energii se snažte eliminovat. Omezte kontakt na minimum nebo pokud to jde, přerušte ho úplně.