Pokud jste zvyklí pít denně čaj, možná ani nevíte, že díky tomu můžete povzbudit své tělo a zamezit spoustě zdravotních problémů. Čaj je nejen chuťově výborný nápoj, pokud se připravuje z kvalitní směsi, ale také může být velmi prospěšný vašemu zdraví.

Proto, abyste mohl čerpat všechny benefity dobrého čaje, je třeba, abyste si vybírali opravdu kvalitní nápoje, u nichž víte, že mají dobrý původ a pocházejí z kvalitních zdrojů.

čaj

Jaké čaje ale pít a kdy?

Černý čaj

Pokud jste závisláci na kávě, zkuste místo toho černý čaj. Černý čaj je skvělý v tom, že obsahuje poměrně vysoké množství kofeinu a tím pádem vám ranní šálek dodá spoustu energie, stejně jako káva. Bude vám taky nápomocen při bolestech žaludku a špatném trávení. Doporučuje se i pít při hubnutí, kvůli obsahu antioxidantů.

Bílý čaj

Bílý čaj možná není tak populární, jako jiné druhy čaje ale rozhodně stojí za vaši pozornost. Je taktéž skvělým zdrojem antioxidantů, takže se doporučuje při dietách a antioxidanty také působí jako prevence proti stárnutí. Má uklidňující účinky a doporučujeme ho tedy pít v období, kdy jste vystaveni většímu stresu. Má pozitivní účinky na naše srdce a mimo jiné i na vysoký krevní tlak.

čaj

Červený čaj

Červený čaj, neboli Rooibos vyniká svou skvělou chutí ale také léčebnými a podpůrnými účinky. Stejně jako výše zmíněné druhy, i červený čaj je výborným zdrojem antioxidantů. Působí pozitivně na náš nervový systém a vychutnáte si ho zejména při potížích s vašim trávením. Slouží jako prevence i podpora při léčbě zácpy.

Zelený čaj

Jeden z nejoblíbenějších druhů čajů vůbec. Zelený čaj se doporučuje taktéž pít při hubnutí, jelikož dokáže o něco více zrychlit náš metabolismus. Účinně podporuje i vlastní očistu jater a tím se vaše tělo rychleji a efektivněji zbavuje nechtěných látek. Vychutnávat by si ho pravidelně měli i lidé, kteří trpí na vysoký krevní cukr.