Výběr vhodného kočárku je mnohdy velmi náročnou a zdlouhavou volbou. A není se čemu divit. Nabídka je sice široká, ale vybrat si z ní ten nejlepší kočárek vhodný právě pro vaši rodinu dá vcelku zabrat. Ale veškeré vynaložené úsilí bude stát za to. Protože s kočárkem budete trávit hodně času a mnohdy i několik let.

žena s kočárkem

Při výběru si nejdříve řekněte, co by takový kočárek měl splňovat. Jakou barvu, tvar, styl, velikost, váhu, výšku, materiál a doplňky? Co vše takový kočárek bude muset s vámi zvládnout? Budete s ním chtít jezdit do terénu, do lesa nebo bude spíše městský kočárek? Vše si důkladně promyslete. Dále zvažte, zda budete chtít kočárek jen s hlubokou korbou a následně si vyberete sporťák, až bude potřeba nebo zda rovnou nekoupíte dvojkombinaci, kde máte jeden podvozek a k tomu hlubokou korbu i sporťák. Musíte zvážit to, co vám bude více vyhovovat.

Také se zamyslete nad tím, zda máte nějakou značku, o které už víte, že byste ji chtěli, třeba jako kočárky Kunert. Pročtěte si různé recenze, zeptejte se někoho, kdo už daný kočárek má, jak je s ním spokojený. Dokonce se můžete třeba i na facebooku přidat do skupiny lidí, co mají kočárek s danou značkou a tam i dokoupit doplňky a zeptat se na více informací a spokojenost s danou značkou.

s kočárkem na procházce

Také je dobré, když budete mít možnost si daný kočárek vyzkoušet. Zjistíte tak, jak se vám s ním manipuluje, jak se vám s ním zatáčí, jak se vám skládá, zda ho unesete do kufru a také si vyzkoušejte, zda se vám do toho kufru kočárek opravdu vejde. Myslete opravdu na maličkosti, ať jste následně s kočárkem spokojeni a dobře vám slouží mnoho let.

Kočárek musí být pohodlný nejenom vám, ale také vašemu miminku, dávejte tedy pozor i na velikost korby, zda je kočárek odpružený a z jakých materiálů je celý kočárek vytvořený. A samozřejmě je určité důležitá i barva a celkový styl kočárku. Ale rozhodně je třeba dodat, že jen na barvě nezáleží. Je důležité, aby se vám kočárek líbil, ale také, aby se vám s ním dobře jezdilo.