Vždycky jsem si říkala, že účetnictví je asi jednoduché. Protože když jsem se dívala, jak to moje maminka opravdu skvělé ovládá a jak má všechno rychle hotové, řekla jsem si, že to musí být jedním tahem všechno hotové. Proto jsem si řekla, že bych si to taky chtěla zkusit. Jenomže moje maminka mi řekla, že účtování je opravdu hodně složité a že vedení třeba například i daňové evidence a účetnictví opravdu je složité a musí mít na to člověk školu anebo nějaký dlouhý kvalitní kurz. Jenomže já jsem na to samozřejmě vůbec nevěřila. Chtěla jsem si to zkusit, a tak mi maminka poradila, jak na to a taky mi ukázala, jak se to dělá.

Peníze jsou důležité.

A chvíli jsem se na ní koukala. A musím vám říct, že je to opravdu velice složité. Ze začátku jsem vůbec nepochopila, o co jde. Samozřejmě, že vím, se to znamená účetnictví a jaké to je být účetní. Jenomže když mi to maminka ukazovala a vysvětlovala, tak pět minut potom už jsem vůbec nevěděla, o co vůbec nejde. A vedení účetnictví pro SVJ je velmi specifické. Hlavní specifikum účetnictví společenství vlastníků je, že se účtuje jako nezisková organizace. Tohle se mi opravdu líbí, protože jsem taky členem dvou neziskových organizací a jsem na to pyšná. Má taky různé předpisy a společenství vlastníků má jistou povinnost vést podvojné účetnictví.

V účetnictví jde o peníze.

Taky jsem si zjišťovala, co je to podvojné účetnictví, protože jsem vůbec nevěděla, co to znamená. Takže si říkám, že účtování SVJ https://www.homepartner.cz/vedeni-ucetnictvi-pro-svj/ je opravdu moc složité. A není to jenom tak pro někoho, protože musíte mít tak to samozřejmě ekonomické vzdělání a musíte dokonale ovládat účetnictví a taky účetnictví SVJ. Pokud vás tohle zajímá, podívejte se na webové stránky Homepartner.cz, kde najdete vedení účetnictví pro sebe je opravdu mnoho typu způsobu účetnictví, jako například plastické účetnictví a podvojné účetnictví.