Pokud máte doma na zahradě bazén, tak jistě máte taky nějaké kvalitní bazénové příslušenství. Protože jsem si uvědomila, že bez bazénového příslušenství to vůbec nejde a neobejdete se bez toho. Já sama jsem to jednou zanedbala. My máme na zahradě takový středně velký bazén, který jsem ale docela zanedbala. Dala jsem tam pouze jenom v plováku jednu chlorovou tabletu. Jenomže to bohužel nestačilo na takové velké množství vody, takže se voda samozřejmě rychle zkazila. Voda byla taková kalná a nazelenalá, a to nepočítám ten mrtvý hmyz a ty lístečky v bazénu.

Princip solaru jistě znáte.

A bylo to opravdu odporné, takže jsem si řekla, že vodu musím bohužel celou vylít, dát novou a potom pořídit alespoň tři plováky s chlórem. Anebo pískovou filtraci. A protože potom máme děti, které chtějí do bazénu hned, takže jsem raději taky na bazén pořídila solární plachtu. Solární plachta je opravdu výhodná v tom, pokud potřebujete narychlo zahřát bazén. Ale nemyslete si, že bazén solární plachtou zahřejete během pár minut. Taky to bude trvat nějakou dobu. Ale věřte mi, že díky solární plachtě na bazén budete mít bazén teplejší asi o polovinu více času, než kdybyste neměli solární plachtu.

Plachta vám zahřeje vodu.

Solární plachtu můžete samozřejmě pořídit taky v jakékoliv velikosti, záleží pouze na tom, jakou velikost solární plachty chcete. A je jasné, že solární plachtu budete pořizovat podle velikosti vašeho bazénu. Solární plachta se hodí jak pro bazén nadzemní, tak taky který je zabudovaný v zemi. Nemusíte se bát, že se vám solární plachta nějak poničí. Solární plachta je udělaná z kvalitního odolného materiálu, který se jen tak nezničí. Ovšem solární plachtu uchovávejte potom v suchu a tam, kde se na něj nemohu dostat třeba například kočky nebo psi. Jistota je jistota. A taky více informací o solární plachtě najdete tady www.chlorito.cz.