Jistě si pamatujete nebo znáte jistý film, kde se praví, že na válku jsou třeba tři věci. Peníze, peniaze a peňaži. Tak jako je má nyní Rusko, tak je mělo kdysi Německo a klidně je může mít někdo další. Německu nepomohly, to víme z historie. I když na druhou stranu se dá namítnout, že se dali rychle dohromady, tedy po válce, a že ty peníze měli zas. Mají je i nyní v současné situaci, ale ta se stále zhoršuje. Dokonce se hovoří i o osmi procentní inflaci, takže jak to vypadá, budou zasaženi zase obyčejní obyvatelé. Jako vždy.

eura

Pokud je někdo škodolibý, mohl by klidně zvolat „S Německem vzhůru ke dnu!“ Protože jejich krize zasáhne i náš stát a naši ekonomiku. Tak hovoří odborníci na slovo vzatí a pokud jim chceme věřit, tedy jak kdo, situace nebude zrovna veselá. Proto i my, naši občané, budou muset více myslet ekonomicky. Co to znamená? Pro obyčejné lidi (těch nahoře se to zase tak moc netýká) nastane doba utahování opasků, jak již kdysi zmínil pan Klaus. Doba laciných nákupů bude na ústupu, doba lehkého života bude ta tam. Mnohé lidi to možná donutí k zoufalým krokům.

bankovky

K podvodům, krádežím a dalším věcem, které odporují zákonu. U slušného člověka je toto nebezpečí jen minimální, ten to bude brát vždy jako poslední možnost. Bude se snažit řešit sporné situace poctivou cestou, protože ví, že to jde a že to dokáže. Takže bude-li potřebovat peníze, vezme si půjčku u společnosti, kde ví, že najde porozumění a kde jej nesedřou z kůže zaživa. Je jedno jaká půjčka to bude. Tento člověk si raději najde práci navíc, jen aby ji splácel poctivě a pokud možno bez komplikací. Ti druzí to budou řešit jinak a většinou skončí u nepoctivé hry. Nepíši, že skončí v kriminále, neb všichni dobře známe naše soudnictví. Ti zavřou jen toho chudého, bohatý si může dělat co chce. Závěrečné resumé zde nenajdete. To bude v každém z vás.