Bruntál patří k oblastem s nejvyšší nezaměstnaností, což může souviset s nedostatkem pracovních příležitostí. Bruntálsko, Jesenicko, Krnovsko a část Opavska nejsou zrovna místa s rozvinutou průmyslovou výrobou, i když se tu pochopitelně najdou určité výjimky. Díky tomu se však tato část severní Moravy zařadila mezi kandidáty na nejméně zasažené přírodní rezervoáry, kde převažuje velmi čisté ovzduší a lesy, louky a vodstvo nezasažené smogem a průmyslovým odpadem.

Bohužel však mnoho lidí o těchto přednostech neví a neuvědomují si, že pokud budou hledat vhodné prostředí pro trávení dovolené, mohli by se zaměřit zejména na Hrubý Jeseník. Pobyt v Jeseníkách, zejména za slunečného počasí, pak může znamenat mnohem víc, než dovolená u moře.

Jeseníky v létě

Na Bruntálsku je v současné době poměrně omezený počet ubytovacích kapacit vzhledem k tomu, že se krásy Jeseníků příliš neopěvují, a v médiích jen zřídka zahlédnete nějakou reklamní kampaň. Mnoho lidí zkrátka o přednostech pobytu v Jeseníkách nemá žádné představy, ovšem není nikde psáno, že se to nemůže změnit.

Jeseníky v zimě

Přispějte k turistickému ruchu i vy

Nejsilnější zbraní podnikatelů je propagace. Pokud je pojata s nadšením a prováděna profesionálně, mívá velký úspěch. A v Jeseníkách lze propagovat leccos – ubytování se stravováním, půjčovny sportovního vybavení, lyžařské kurzy, turistické průvodce, dětské tábory atd. Kromě nadšení a ochoty někam to dotáhnout však potřebujete ještě něco – grafické studio v Bruntálu.

Grafické studio se zaměří a propagaci v oblasti Internetu a sociálních sítí a případně na další zdroje, jako je televizní či billboardová reklama. Dokáže zacílit na potenciální klienty velmi efektivně, stačí si zapamatovat, že právě grafika je tažným motorem každé reklamy, ať už se zaměříte na cokoli – na dětské kočárky, prodej knih anebo na turistické vybavení.