Hororová, a plošinová Stealth hra Little nightmares, vyšla už v roce 2017, a stala se rychle populární, už jen kvůli své bizarnosti a temnému prostředí, které se samozřejmě dá od hororového žánru her čekat. V Little nightmares I, hrajeme za malou postavičku, tedy dívku jménem “Six” která nosí svítivě žlutou pláštěnku, která vystává z temné atmosféry celé hry. Pláštěnka se také brzo stala i velkou ikonou, pro její lehké spojení s hrou. Ve hře jde o to, pomoci Six, dostat se pryč, z tajemného města, kde se právě ve hře nacházíte. Každá lokace ve hře je úžasně propracovaná, s překážkami v podobě různých hádanek a puzzlů ve hře.

Hra Little Nightmares Monster

Některé těžší, některé lehčí, každopádně toho Little Nightmares nabízí hodně. I kromě hádanek, se ve hře setkáte i s utíkáním před monstry na čas, nebo i nepříjemným schováváním před nimi. Atmosféra celé hry je naprosto něco, co si člověk na dlouho zapamatuje. I když se hra bere jako hororová, moc lekaček ve hře není. Hra se radši zaměřuje na to, nabudit, tajemnou a nepříjemnou atmosféru pro hráče. Ale nemyslete si, že hra je pouze o tom, abyste jste si řekli, jak je tato atmosféra nepříjemná. Hra Little Nightmares, má příběh úžasně promýšlený, a nebojí se zapojit do něj všechna monstra které ve hře jsou. Která jsou samozřejmě také krásně propracována, každé s menším příběhem, který se pomalu odhaluje, jak postupujete ve hře. 

Hra Little Nightmares Six

Hra je také plná malých aktivit, co můžete se Six dělat, než se posunete dál. At je to skákání na postelích, malé prozkoumávání, co má někdo v chladničce, a podobné věci, nad kterými se člověk i zasměje. I když je hra už přes pět let stará, má stále, a vždy mít bude své kouzlo, mezi všemi ostatními. A to také dokazuje, vydání jejího pokračování “Little Nightmares II”, které vyšlo v roce 2021, kde se Six objevuje znovu s další novou postavou. Nebo–li s malým klukem, jménem “Mono”