Když se stěhují studenti vysokých škol z podnájmu zpět domů k rodičům, popadnou dvě sportovní tašky, naloží je do auta, a je to. Případně se počet zavazadel zvýší na tři či na čtyři, a k tomu ještě nějaká kartonová krabice a výslužka v podobě buchty od paní domácí. Mnohem horší je to u stěhování kompletního vybavení bytu, kde figuruje nábytek, velké spotřebiče a některé další velké a těžké předměty. Tehdy vyvstává otázka, zda se přestěhovat sami, anebo to raději přenechat stěhovací firmě. Alespoň to nejobtížnější.

křesla v domě

Jak to může dopadnout, když stěhují amatéři

Bederní páteř – víte, co je to Ischias? Lidově se tomu říká „houser“ a jde o podráždění sedacího nervu, které může vzniknout nezvyklým prudkým pohybem např. při zvedání těžších břemen. Pokud na takové pohyby nejste zvyklí, může se vám stát, že skončíte na pár týdnů na lůžku. Po přestěhování je to však to nejméně vhodné období. Prevencí proti houseru je vhodné fyzické cvičení (pravidelné), abyste posílili zádové svaly a nedošlo pak k vyhřeznutí meziobratlové gelové ploténky.

sedací pohovka na zahradě

Přetažení a oslabení imunity – stěhovací firmy dobře znají pracovní postupy a metody, jak vhodně s břemeny manipulovat, a tak se jim nestává, že by při stěhování břemen v Praze své počínání korunovali nemocí. Buďte ostražití a včas si rozmyslete, zda by nebylo lepší alespoň pro přestěhování těžkých předmětů http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319920855-pribehy-predmetu/ využít služeb profesionálů, nezapomínejte, že samotným stěhováním celá akce nekončí, a čeká vás ještě závěrečná fáze vybalování věcí a některé nezbytné administrativní úkony.

Dopravní nehoda – jestliže stěhovací firma zaviní dopravní nehodu při jízdě s vašimi věcmi, nejste za to zodpovědní a při případném jejich poškození máte nárok na náhradu škody. Stěhovací firmy jsou pojištěné, a tak uplatnit váš nárok není obtížné. Horší by to bylo v případě, pokud byste zavinili nehodu vy s vaším vozidlem.