Dnes není žádný problém se dopravit vlastní dopravou prakticky kamkoliv. Jen to chce mít spolehlivý dopravní prostředek a také si dobře nastudovat zvyky a povinnosti řidiče v dané destinaci a to se netýká jen toho, kam jedeme, ale i míst kterými budeme projíždět. Každá země má svá pravidla a zákony, které musíme zkrátka dodržovat, jinak nám hrozí celkem slušná pokuta. Rozhodně je na místě zkontrolovat základní vybavení, olej a další potřebné věci. Neměli bychom zapomenout ani na náhradní žárovky a to nejen do světlometů. Potřebujeme na cestách, aby nám spolehlivě fungovalo všechno tak jak má. Není problém si podle modelu automobilu zjistit vše potřebné a pak si zásobu klidně doplnit. Poměrně velký výběr autožárovek https://www.lightpark.cz/autozarovky/, nám pomůže.

vw

Jedeme do Slovinska

Ačkoliv si tuto destinaci hodně Čechů spojuje s drahou dálniční známkou, má skutečně co nabídnout a stojí za to se zde chvíli zdržet. Je pravdou, že hodně Čechů chvátá do Chorvatska, ale přitom i zde nalezneme mnoho krásných míst. Vysoké hory, slunná pobřeží, zábavy a kultury je zde také dostatek a na jídlo si zde také nelze stěžovat. Navíc se zde neprojezdí tolik pohonných látek, jelikož všechno je jaksi na dosah ruky. Mimochodem je třeba si dát pozor na „chytrost“. Že to slyšíte poprvé? Tak právě jste se naučili první slovinské slovíčko, které v překladu znamená rychlost. A mimochodem, zde se vyplatí dodržovat nejen rychlost, ale také abyste měli pořádně připoutané „otroky“. Nebojte, není nutností vézt s sebou někoho, kdo vám bude sloužit, to jsou totiž v překladu děti. Takových vtipných frází se zajisté dozvíte na své cestě daleko více.

interiér

S tankování si dělat starosti rozhodně nemusíte

Výhodou v této destinaci je to, že zde cenu paliva určuje stát, tudíž ať se zastavíte na jakékoliv čerpací stanici, tak levnější ani dražší palivo nebude. Svítit se musí celoročně, proto je důležité mít i správné osvětlení v pořádku, jinak to bude pěkná pokuta. Ale výjimkou není ani to, že nezastavíte chodci na přechodu. To ale není nic o tom, když se vám podaří překročit rychlost o 20-30 km/h nebo budete nebezpečně předjíždět. V roce 2018 vás tento manévr vyšel na 500 eur. Ale jinak je tu skvělá pizza, zmrzlina a další slovinské speciality.