Vzpomínám si, když mi moje kamarádka řekla, že její dítě je docela hodně obézní. Abych pravdu řekla, já jsem o tom věděla, ale nechtěla jsem jí tohle vůbec říkat. Myslím si, že tohle mají děti kvůli tomu, že jim rodiče dovolí se cpát sladkým od rána do večera. A myslím si, že takový životní styl pro malé dítě není vůbec vhodný. Kamarádčina dcera má teprve sedm let a je opravdu obézní. A podle lékařky prý váží jako třináctileté dítě. Takže si jistě dokážete představit, jak to malé dítě musí být chudák. A taky nejhorší na tom je, že už jí samotné to vadí, že je tak obézní tak malém věku.

Obézní je každý třetí člověk.

Protože už se objevují také děti, které si z ní dělají srandu a nadávají ji do malých prasátek. Podle mého názoru by životní styl to je do rodiny by měl být opravdu celý změněný, aby nedocházelo k tomu, aby zase to dítě nabíralo na váze. Nejhorší taky na tom je, že oni všude jezdí jenom autem a nikam nejdou pěšky. A to je opravdu hodně špatně. Zaráží mě, že mají hřiště ihned za rohem ale i tam vždycky jedou autem. Přitom je to asi deset minut pěšky a oni jedou raději autem, aby tam byly za minutu. Proč? Proč se raději neprojdou pěšky, aby taky měli více pohybu? 

Pozor na fast foody.

Myslím, že dětem by se chtělo, zažijí i během cesty spoustu legrace, ale myslím si, že těm rodičům se nechce jít pěšky. A to není vůbec zdravé. Podle mého názoru je to opravdu hodně zbytečné, protože takovou cestu, která tak zabere deset minut na hřiště, tak by to dítěti prospělo. Samozřejmě je to velice prospěšné všem. Každý pohyb je pro děti velice důležitý, aby mohlo žít potom později plnohodnotný život, aby potom v dospělosti nemuselo vyčítat rodičům, že ho přikrmovali, že je nyní dospělosti obézní. A musím uznat, že jí sama jsem ráda, že mě rodiče drželi na uzdě, jinak bych možná byla silně obézní. Tak co, budete žít zdravě?