Ložnice a obývací pokoj jsou prostory, které bychom měli ponechat co nejvíce otevřené a prostorné. V takovém prostředí lépe proudí energie a můžeme se jí také více dobíjet. Je známo, že příliš malé místnosti a pravé úhly v obytném prostoru energii spíše blokují, a naopak tam, kde lidé žijí ve volném prostranství a využívají oblých geometrických tvarů k výstavbě svých obydlí, bývá větší pohoda a klid a méně stresu. Proto se mnohdy cítíme lépe venku v prostorném kempu pod stanovou kupolí, než v malé pracovně dvoupokojového bytu nebo v malé kanceláři, kde trávíme většinu pracovní doby.

skříně v ložnici

Chcete-li si doma opravdu odpočinout a nabrat sílu, ponechejte v ložnici pouze postel, noční stolky a pokojové rostliny a nábytek odtud přemístěte jinam. Například do předsíně, haly nebo pod schodiště. Tam se zdržujeme minimálně a v těchto místech nevadí, když bude umístěn sklad oblečení, obuvi, sportovních potřeb či hraček.

vestavěné skříně

Výhodou vestaveb na míru jsou také posuvné dveře, díky tomu při otevírání skříní nepřekáží žádná dveřní křídla, předsazená do obytného prostoru. Odpadá tak zakopávání a pády na zem, kdy křídlové dveře umí potrápit dospělé i děti, zvláště ve chvíli, kdy mají naspěch a musí se co nejrychleji obléknout a odejít do práce nebo do školy.

U vestavěných skříní v Praze rozhoduje i barva posuvných dveří. Může se to zdát malicherné, ale jakmile umístíte do předsíně černé nebo tmavě hnědé či šedé dveře, budete si tu připadat jako v kobce, jako v hrobce, a budete propadat depresím a smutku. Dejte přednost raději barvám světlým a pastelovým, pamatujte, že světlé barvy energii do prostoru odrážejí, zatímco tmavé ji pohlcují – to je i známý fyzikální jev, kdy se vám díky pohlcování sluneční energie ohřeje vod v černé hadici, zatímco v bílé hadici zůstane chladná, protože bílá barva sluneční energii odráží do prostoru.