Dětská hřiště jsou pro děti velmi užitečné. Slouží totiž nejenom k zábavě a hraní, které děti milují a potřebují k životu. Ale také tráví volný čas venku na čerstvém vzduchu. A to ještě není všechno. Díky hřišti a různým herním prvkům děti také cvičí jemnou i hrubou motoriku, procvičují a zlepšují si i koordinaci. Posilují svaly celého těla.

Hřiště je tak velmi praktické na domácí zahradu i na školní zahrady či na městská hřiště. Vybrat můžete s již sestavených různých typů hřišť. Nebo si vymyslet svoje originální hřiště, což dá větší práci, ale můžete si zakoupit různé herní prvky samostatně a pak si svoje hřiště sestavit podle svých představ.

dítě u hřiště

Při možnosti již navrhnutého hřiště máte také široký výběr. Můžete koupit různé typy hřišť s různými herními prvky, v různé velikosti, s různými doplňky a v různém cenovém rozpětí. Můžete tak pořídit třeba i dětské hřiště dvě věže. Jedná se o velké hřiště, kde děti mají dvě věže, které jsou spojené mosty. Na věže se dostanou po různých lanech, schodech a různých překážkách. Dolů mohou jet po skluzavce či po tyči. Hřiště je velké a poskytuje tak dostatek zábavy i pro větší děti a mnohdy i pro dospělé.

dětské hřiště

Pokud má být hřiště určené pro různou věkovou skupinu dětí, pak je dobré, aby hřiště mělo různé herní prvky odpovídající různému věkovému rozpětí. Je tak dobré tam mít houpačky pro ty nejmenší děti, ale zároveň i dost herních prvků pro větší děti. Hřiště má poskytovat zábavu, dobrodružství, ale i třeba odpočinek na houpačkách. Houpačky by tam tak rozhodně neměli chybět, stejně jako skluzavka, pískoviště, lana, tunely, domečky, lanovky apod.

Vybrat tak můžete i takové hřiště, které se vám bude hodit na zahradu. Které ladí k budově a celkově ke konceptu a filozofii zahrady, kterou budujete a kterou máte u domu, školek, škol i na veřejném prostranství.