Že instalatérské firmy zajišťují nonstop havarijní servis, není žádným tajemstvím. Lidé si na ně ukládají telefon a jakmile dojde doma k nějakému maléru, neváhají je kontaktovat třeba i v noci. Které situace bývají důvodem volat instalatéry i mimo běžnou pracovní dobu?

Únik vody – přijdete v pátek domů z práce a přivítá vás mokrá zeď a louže v předsíni. Je evidentní, že někde praskla voda ve zdi. Může se vám to zdát malicherné a třeba byste byli ochotni posečkat do dalšího pracovního dne s tím, že uzavřete hlavní uzávěr vody, ale toto vám nedoporučujeme vzhledem k tomu, že voda může kdykoli proniknout do elektroinstalace a někoho v bytě usmrtit. V tomto případě volejte instalatéry co nejdříve.

vodovodní trubka

Únik plynu – ještě nebezpečnější je unikající plyn. Hrozící exploze plynu může z vašeho domu vytvořit hromadu sutin, proto pokud ucítíte kdekoli a kdykoli zemní plyn, neváhejte okamžitě přivolat havarijní instalatérský havarijní servis kanalizace-instalateri.cz.

Zanesený odpad – když se vám ucpe odpad u kuchyňského dřezu v neděli večer, je pravděpodobné, že to vydržíte do pondělního rána a zavoláte instalatéry až v tento den. Mnohem horší situace je však na toaletách, které nutně potřebujete mít v provozu nepřetržitě, zvláště pak, nemáte-li jinou možnost využít jiné sociální zařízení, a jsou-li v domě malé děti, těhotné ženy a senioři nebo chronicky nemocní lidé a handicapovaní jedinci.

vyústění kanalizace

Topení – že existují nějaké radiátory nebo topný podlahový systém v podlaze, na to si v červenci pravděpodobně ani nevzpomenete. V té době vás v podstatě přestávají tato zařízení zajímat. A pokud také desátého července praskne jedno z radiátorových těles a začne z něj odtékat voda, jednoduše vypustíte vodu ze systému a instalatéra na výměnu či opravu radiátoru přivoláte třeba až za týden. Prostě to nespěchá. Když se to ale stane třetího ledna, kdy je venku sněhová kalamita a teploty klesají pod mínus patnáct stupňů Celsia, je to něco úplně jiného. Tehdy každá hodina bez vytápění může přinést zdravotní problémy celé vaší rodině.