Divadlo čekal největší rozvoj v antickém Řecku. Nejvíce se hrály komedie ale také tragédie, lidé měli divadlo jako určitý druh zábavy a odreagování, něco jako pro nás koukání se na televizi. V Řecku a Římě se objevilo známé kruhovité jeviště, kde se pódium nacházelo v dolní části a a směrem k vrchu seděli diváci. Takto rozvrhnuté jeviště mělo za úkol zlepšit akustiku a celkově viditelnost diváků na jeviště. Součástí divadla byly i různé orchestry, které se většinou nacházely v dolní části, aby se doprovodná hudba co nejvíce rozléhala. Ačkoli divadelní společnost vznikla již několik let dozadu, liší se od dnešního divadla značnými změnami.

Divadlo v antickém Řecku

Kruhovité jeviště se už dlouho nepoužívá, v dnešní době si jeviště většina lidí vybaví jako vyvýšené místo za oponou a před jevištěm se nachází několik míst k sezení, buď v rovině, nebo v jemném půlkruhu. V dnešní době už bohužel divadlo není tolik populární, jako kdysi, ale i tak se najdou lidé, kteří do divadla chodí pravidelně, rádi ho navštěvují a upřednostňují ho před večerem stráveným například někde v baru. Je potřeba si občas vyjít za kulturou! Jedna povedená hudební agentura, která pro vás zajistí nejen divadlo, ale i hudbu nebo ozvučení, se nachází v Olomouci a Bubble Music.

na jevišti

Jejich cílem je zpříjemnit váš večer či akci. Pokud mluvíme o divadelním představení, agentura se zaměřuje hlavně na operety a muzikálová představení. Mezi jejich nejlepší tituly patří například Můj děda je čert, Láskyplná opereta, Vážně vášnivá opereta a Vánoce převážně nevážně. Mezi jejich hudební interprety patří Queenmania, Premier, Stardust Band a Petra Zindler & Band. Pořádáte ples, zábavný večer či jinou akci, na které potřebujete pestrý doprovodný program? Neváhejte rezervovat agenturu Bubble Music a ona se o váš večer jistě postará, stačí jen říct, jaký typ zábavy chcete (jen hudební, muzikál či operetu).